Skojarzone układy grzewczo - wentylacyjne

W obecnym czasie coraz ważniejsze w naszym codziennym życiu jest racjonalne wykorzystanie energii. Nasze domy to swego rodzaju centra energetyczne. Zużywana w nich energia powinna zapewnić nam komfort mieszkania, nie być niepotrzebnie tracona. Takie wymogi wymuszają stosowanie rozwiązań technicznych z najwyższej półki.

Jedną z propozycji jest „Skojarzony system grzewczo – wentylacyjny”. Ideą działania takiego układu jest maksymalne wykorzystanie energii w celu utrzymania wysokiej ekonomii pracy systemu i uzyskanie komfortu cieplnego w naszym domu.
Sercem układu jest pompa ciepła (1) transportująca ciepło zmagazynowane w glebie (2) i przydomowej oczyszczalni ścieków (3) do zbiornika buforowego (4) stanowiącego magazyn energii. Dodatkowo pompa ciepła obsługuje w lecie chłodnice, a w zimie nagrzewnice układu wentylacji pomieszczeń (8). Układ wentylacji został oczywiście wyposażony w rekuperacyjny wymiennik, pozwalający na odzysk ciepła z usuwanego powietrza wewnętrznego. Sprawność takiego odzysku to ok. 40 - 70%.
Woda podgrzana w zbiorniku do temp. 50 °C z górnej jego części zasila układ CWU oraz podgrzewa wymiennik CO.
Układ centralnego ogrzewania (7) to skojarzona praca niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego oraz ogrzewania grzejnikowego (również niskotemperaturowego). Elementem wspomagającym pompę ciepła jest solarny układ ogrzewania (9), wykorzystujący energię słoneczną do podgrzewania wody w zbiorniku.
Takie rozwiązanie cieplne zagwarantuje nam wysoki współczynnik sprawności i zadowolenie z comiesięcznych niskich rachunków za energię elektryczną.

Firma nasza w swojej ofercie posiada wysoce sprawne, ekologiczne systemy grzewcze oparte na pompach ciepła i kolektorach słonecznych. Dzięki skojarzeniu obydwu źródeł ciepła możliwa do uzyskania jest sprawność układu grzewczego na poziomie 300% do 500%. Korzystając z darmowej energii słonecznej mamy pewność, iż nie zanieczyszczamy i nie niszczymy naszego środowiska naturalnego, a dodatkowo oszczędzamy pieniądze.

Gwarantujemy – wysokiej klasy urządzenia, doradztwo, projekt, dostawę wraz z montażem.